Kategorie

Masz problem? Napisz nam o tym

Szybki kontakt

Zamówienia telefoniczne i mailowe

tel. 17 225 64 63

e-mail: kontakt@tanie-tusze.net

Formularz kontaktowy

Pozostałe

Tonery dostępne na rynku materiałów eksploatacyjnych do drukarek można podzielić na dwa rodzaje, czyli na tonery polimeryzowane i tonery proszkowe. Pierwszy z wymienionych typów został wprowadzony na rynek kilka lat temu. Obecnie wkłady tego typu są produkowane niemal przez wszystkich producentów drukarek laserowych. Polimeryzowane tonery różnią się od proszkowych pod względem kształtu i rozmiaru cząsteczek pigmentu.

W polimeryzowanym tonerze barwnik składa się z mikrocząsteczek o kulistym,jednorodnym kształcie i rozmiarze. Molekuły są mniejsze niż w tonerze proszkowym. Poza tym, cząsteczki w tonerze proszkowym mają bardzo nieregularne kształty. W efekcie wydruk uzyskany za pomocą tonera proszkowego reprezentuje nieco niższą jakość obrazu i tekstu oraz jest mniej wydajny, ponieważ na nośnik zostaje przeniesiona większa ilość barwnika w porównaniu z tonerem polimeryzowanym.

Drugą istotną tendencją, którą można zauważyć wśród producentów tonerów, jest dążenie do uzyskania jak najwyższej wydajności oraz produktu, który będzie bardziej ekologiczny niż konkurencyjne wkłady.

Sklep internetowy Tanie-tusze.net: tusze, tonery do drukarek, tanie kartridże, zamienniki, tusze do drukarek, canon, epson, lexmark, hp, brother, blackpoint, tonery, taśmy barwiące, materiały eksploatacyjne