Kategorie

Pozostałe

Tonery dostępne na rynku materiałów eksploatacyjnych do drukarek można podzielić na dwa rodzaje, czyli na tonery polimeryzowane i tonery proszkowe. Pierwszy z wymienionych typów został wprowadzony na rynek kilka lat temu. Obecnie wkłady tego typu są produkowane niemal przez wszystkich producentów drukarek laserowych. Polimeryzowane tonery różnią się od proszkowych pod względem kształtu i rozmiaru cząsteczek pigmentu.

W polimeryzowanym tonerze barwnik składa się z mikrocząsteczek o kulistym,jednorodnym kształcie i rozmiarze. Molekuły są mniejsze niż w tonerze proszkowym. Poza tym, cząsteczki w tonerze proszkowym mają bardzo nieregularne kształty. W efekcie wydruk uzyskany za pomocą tonera proszkowego reprezentuje nieco niższą jakość obrazu i tekstu oraz jest mniej wydajny, ponieważ na nośnik zostaje przeniesiona większa ilość barwnika w porównaniu z tonerem polimeryzowanym.

Drugą istotną tendencją, którą można zauważyć wśród producentów tonerów, jest dążenie do uzyskania jak najwyższej wydajności oraz produktu, który będzie bardziej ekologiczny niż konkurencyjne wkłady.

Tania wysyłka

  Tania wysyłka
Masz problem? Napisz nam o tym

Sklep internetowy Tanie-tusze.net: tusze, tonery do drukarek, tanie kartridże, zamienniki, tusze do drukarek, canon, epson, lexmark, hp, brother, blackpoint, tonery, taśmy barwiące, materiały eksploatacyjne