Kategorie

Tusze do drukarek

Tusze do drukarek
Tusze, nazywane także katridżami, są rodzajem wkładów przeznaczonym do drukarek atramentowych. Standardowy tusz do drukarki ma kolor czarny i pozwala wydrukować około 2000 stron. Na rynku są dostępne również tusze do kolorowych drukarek atramentowych w takich barwach, jak różowy (magenta), błękitny (cyan) i żółty (yellow). Niektóre drukarki atramentowe nazywane fotograficznymi wymagają zastosowania większej liczby wkładów w różnych kolorach, ale są to pojedyncze wyjątki, zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających.

Tusze do drukarek dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych zazwyczaj są nowymi wkładami. Wyłącznie nowe tusze są produkowane przez producentów drukarek, jako wkłady przeznaczone do poszczególnych modeli tych urządzeń. Oryginalne tusze są jednak bardzo kosztowne, stąd pojawiła się potrzeba dostępu do tańszych zamienników, zwanych też wkładami alternatywnymi.

Alternatywne wkłady do drukarek atramentowych mogą być fabrycznie nowe, albo refabrykowane. Refabrykowane tusze charakteryzują się tym, że są wytwarzane z wyselekcjonowanych i starannie oczyszczonych pojemników i innych elementów pochodzących od tuszów oryginalnych, które uległy zużyciu. Refabrykowanie tuszów spotyka się raczej z pozytywnymi opiniami, ponieważ jest ekologiczne i ekonomiczne. Z jednej strony ogranicza koszty produkcji, co przekłada się pozytywnie na cenę, a z drugiej strony pozwala ograniczyć zużycie naturalnych zasobów naszej planety.

Co jest lepsze – zamiennik czy oryginalny tusz? Na to pytanie każdy odpowie według własnego uznania. Zamienniki będą bardziej korzystnym wyborem dla osób, które dążą do ograniczenia kosztów drukowania. Nawet najbardziej wydajny oryginalny tusz nie zapewni tak niskich kosztów wydruku jak zamienniki. Niemniej na alternatywne wkłady trzeba uważać. Eksperci z zakresu drukarek i ich naprawy rekomendują stosowanie tylko tych tuszów zamiennych, które pochodzą od znanych i renomowanych producentów zapewniających gwarancję jakości oferowanych produktów. Na liście najchętniej wybieranych zamienników znajdują się m.in. wkłady alternatywne takich marek, jak TB Print, ActiveJet i Actis.

Tania wysyłka

  Tania wysyłka
Masz problem? Napisz nam o tym

Sklep internetowy Tanie-tusze.net: tusze, tonery do drukarek, tanie kartridże, zamienniki, tusze do drukarek, canon, epson, lexmark, hp, brother, blackpoint, tonery, taśmy barwiące, materiały eksploatacyjne