Kategorie

Tonery do drukarek

Tonery do drukarek
Tonery to materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych. Są one skonstruowane w taki sposób, że pod obudową znajduje się barwny proszek. Konstrukcja jest podobna do tuszów, ale mechanizm aplikowania proszku na papier jest zupełnie inny niż w drukarkach atramentowych. W drukarkach laserowych występuje także jeszcze jeden element, którego nie ma w atramentowych urządzeniach – mowa o bębnie światłoczułym. Niektóre urządzenia wymagają wymiany bębna razem z tonerem, inne zaś mają konstrukcję zawierającą bęben światłoczuły o większej wydajności. Wymaga on wymiany okresowej, ale nie razem z tonerem – występuje jako odrębny element.

Tonery do drukarek laserowych są złożone z dwóch oddzielnych frakcji, tj. ze szklanych kulek oraz z drobnych cząsteczek barwnika wykonanych z żywicy termoplastycznej. Nie jest to jedyna spotykana formuła proszku. Można spotkać się także z innymi formułami barwnika. Oprócz fabrycznie nowych tonerów, na rynku są dostępne również tonery refabrykowane. Czasami producent sam zachęca do ponownego napełnienia raz zużytego wkładu za pomocą specjalnego zestawu do napełniania (oczywiście od tego producenta).

Niektóre spółki zajmujące się produkcją tonerów – z reguły wkładów alternatywnych – proponują nie tylko nowe wkłady, ale również tonery, które zostały wyprodukowane częściowo z elementów pochodzących z recyklingu (tonery refabrykowane). Oczywiste jest, że nie wszystkie zużyte tonery można ponownie napełnić. Dlatego też w procesie produkcji tonerów refabrykowanych dokonuje się starannej selekcji. Nie ulega jednak wątpliwości, że to co "fabrycznie nowe" jest bardziej niezawodne niż to, co już raz zostało zużyte.

Tania wysyłka

  Tania wysyłka
Masz problem? Napisz nam o tym

Sklep internetowy Tanie-tusze.net: tusze, tonery do drukarek, tanie kartridże, zamienniki, tusze do drukarek, canon, epson, lexmark, hp, brother, blackpoint, tonery, taśmy barwiące, materiały eksploatacyjne