Kategorie

Tusze do Epson

Tusze do Epson
Epson jest japońską spółką, która specjalizuje się w produkcji drukarek, skanerów oraz projektorów. W katalogu produktów sygnowanych marką Epson znajdują się również materiały eksploatacyjne, w tym między innymi tusze przeznaczone do drukarek atramentowych. Spółka jest obecna na rynku już od 1942 r., niemniej produkcją urządzeń do druku zajmuje się od kilku dekad. Jednym z jej osiągnięć w dziedzinie rozwoju technologii jest opracowanie technologii Micro Piezo, która zadebiutowała na rynku w 1993 r. Atramentowa głowica została zaprojektowana w taki sposób, aby krople atramentu dozowane na papier były jak najmniejsze. Im mniejsza kropla, tym bardziej wyrazisty obraz i druk. Micro Piezo jest technologią dostępną wyłącznie w drukarkach Epson.

Wykorzystuje ona kryształy piezo, które pozwalają tworzyć jednorodne krople dozowane z każdej dyszy 40.000 razy na sekundę! Precyzyjność pracy takiej głowicy jest niezrównana. Niemniej specjalna technologia wymaga zastosowania specjalnego tuszu. Atramenty przeznaczone do urządzeń wykorzystujących omawiane rozwiązanie są wrażliwe na ciepło. Z tego względu rekomenduje się stosowanie oryginalnych wkładów Epson, które doskonale współgrają z głowicą i nie powodują jej zanieczyszczenia. Technologia jest stale rozwijana. Na polskim rynku są już dostępne drukarki z technologią PrecisionCore i przeznaczone do nich tusze.

Epson pracuje także nad udoskonalaniem formuły i właściwości atramentu. Oprócz klasycznych czterokolorowych zestawów tuszów do domowego użytku, katalog materiałów eksploatacyjnych marki Epson obejmuje również atramenty sześciokolorowe, które są przeznaczone głównie do profesjonalnego wydruku zdjęć. Oprócz tuszów w standardowym rozmiarze są dostępne także wkłady w rozmiarze XL. Ich charakterystyczną cechą jest wyższa wydajność, co przekłada się na niższy koszt wydruku jednego arkusza.

Oferta materiałów eksploatacyjnych marki Epson obejmuje także atrament Durabrite Ultra, który może być stosowany przez domowych użytkowników i przez biura. Wydruki uzyskane za pomocą tuszów z tej serii są wyjątkowo trwałe, a do tego bardzo odporne na rozmazanie. Charakterystyczną cechą tego typu pigmentu jest pokrycie cząstek specjalną żywicą. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że atrament nie wsiąka w papier, ale pozostaje na jego powierzchni i bardzo szybko schnie.

Dlaczego w sklepie nie widać cen?

W związku z uruchomieniem nowego sklepu informujemy, że ceny i możliwość składania zamówień pod tym adresem zostały wyłączone. Jednocześnie zapraszamy do przeglądania aktualnej oferty i zakupów w naszym nowym sklepie.

Wejdź i sprawdź tusze Epson w inkhouse.pl oraz wiele innych produktów.

Tania wysyłka

  Tania wysyłka
Masz problem? Napisz nam o tym

Sklep internetowy Tanie-tusze.net: tusze, tonery do drukarek, tanie kartridże, zamienniki, tusze do drukarek, canon, epson, lexmark, hp, brother, blackpoint, tonery, taśmy barwiące, materiały eksploatacyjne